Bienvenido, invitado! | iniciar la sesión
RO US ES

Chitarist Ritm/lead Caut Trupa In Bucuresti( Pt. Coveruri+Piese Proprii)

Sergiu
Sergiu
@sergiu
13 years ago
1 posts
Sunt din Bucuresti si am 21 de ani. Cant de aproximativ 4 ani la electrica si acustica(momentan nu mai am acustica). Am mai cantat in 2 trupe pana acum. Pe scena doar de 2 ori cu cineva. Sunt interesat sa cant intr-o trupa care vrea sa faca si coveruri dar si compozitie proprie(sau doar coveruri). Cant la chitara ritm dar as putea incerca si la chitara lead(la solouri mai am putin de lucrat dar as putea extrage dintr-un cover). Caut oameni seriosi dispusi la o repetitie sau doua pe saptamana, varsta sa fie 18-30 de ani. Genuri abordate: orice mai putin tharsh, dark sau black metal.. Sunt interesat sa cant orice(chiar si jazz/blues/fusion). Ca echipament am un Ibanez GRX 40 si procesor Zoom G2.1u.. Amp imi voi lua in cel mai scurt timp dar fac rost dak e nevoie urgenta. Daca e cineva interesat de o colaborare am id-ul: punk4evapwns. Merci.
updated by @sergiu: 26 Nov 2014 15:48:53
jonathan denis
jonathan denis
@jonathan-denis
11 years ago
8 posts

daca mai esti in cautare de o trupa, noi cautam un chitarist ritm. avem sala de repetitie si ne vd 2-3 ori pe saptamana ( vineri samb&duminica).

stilul e un heavyrock. in moment facem coveruri dela black sabbath, deep purple, queen, guns.

contact

dr.dutujonathandenis@yahoo.de

0741934835

mersi

mores giuseppe
mores giuseppe
@mores-giuseppe
10 years ago
53 posts

Suntem o agentie de impresariat artistic ce promoveaza si medieaza formatii de muzica live, profesioniste si neprofesioniste,pentru festivaluri, concerte,cluburi. Studio de nregistrare, producie muzical, realizare videoclipuri,sala de repetitii.

In permanenta suntem in cautare denoi tinere talente, pentruinfiintarea de trupe stil rock,hard rock,pop,blues,punk,heavy metal,jazz,r&b,rap,hip-hop. Aici iti gasesti viitori colegidetrupa.Daca esti interesat trimite un demo sau o mica descriere despre tine la roodysteward@yahoo.com

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
Quiénes somos Muzicieni si Trupe
Ubicación
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical abordat
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Recientemente clasificados:
estadísticas