Bine ai venit! | log in
RO US ES

Compun muzica si cant vocal. Caut instrumentisti care sa mi se alature

Adelina Turcu
Adelina Turcu
@adelina-turcu
13 ani in urma
13 postari
M numesc Adelina, locuiesc n Bucuresti, am 23 de ani. Dei nu am facut conservator si nu am studiat riguros muzica in vreo institutie, sunt foarte inspirata.Compun melodii si versuri, in general in engleza, cu influente jazz, blues... nu as putea sa imi incadrez piesele intr-un anumit stil. Acesta este daemonul meu, as spune: sunetele din capul meu, melodii pe care se intampla sa le aud din senin oriunde as fi, natural, firesc, lejer. Le cant asa cum imi vin in minte, asa cum le simt. Vocal am timbru jazz. Tehnic mai am de lucrat cu vocea insa aceasta este ambitia mea.Ce imi doresc? As vrea sa intru in legatura cu oameni care canta la orice instrument, sunt deschisa la orice, oameni creativi, care sa asculte jazz, blues, muzici experimentale, care inteleg muzica in sensul ei de cultura, arta, care inteleg ca muzica adevarata vine din adancul mintii si al sufletului uman, fara a tine cont de ce este in -trend- sau -pe val-.Nu vreau sa cant cover-uri. Decat daca va fi, vreodata necesar.Poate naiva sau idealista eu inca mai cred ca atunci cand ni se da o forma de expresie artistica, muzicala si o exploatam la maxim putem face minuni.Caut oameni visatori si care inca mai au vise si cred chiar si in lucruri imposibile, care nu sunt blazati de ce se intampla cu muzica in tara noastra si carora nu le este frica sa incerce sa cante din dragoste de muzica, chiar si pe un teren mlastinos, ca sa spun asa.Planul meu nu este sa devin vedeta si sa ma imbogatesc peste noapte. Planul meu este cel de a canta pentru a transmite mesajul muzicii mele, pentru a crea legaturi cu sufletele si mintile celorlalti. Orice alta rasplata, sunt convinsa ca va veni ulterior, firesc, lejer, asa cum se intampla si cu melodiile mele, fiindca existenta lor trebuie sa aiba un sens, nu?Cine doreste sa vorbim despre asta, cine are vreo idee, un plan similar si un vis similar cu al meu, astept un semn la: 0727900864 Adelina.Id-ul meu este: adelina152000Si ca sa va faceti o idee despre vocea mea (recunosc, nu foarte lucrata...) atasez un link:
Aceasta este o piesa proprie pe care mi-au inspirat-o niste evenimente triste in faa carora trebuie sa zambesc. Celelalte melodii sunt diferite, mai ritmate, insa aceasta este singura inregistrata intr-un studio, cat de cat in regula.
actualizat de catre @adelina-turcu: 20 Jun 2017 10:49:43
razvan ionescu2
razvan ionescu2
@razvan-ionescu2
13 ani in urma
9 postari
cauta in continuare.... si cand ai nevoie de baterist sa te opresti la mine.
Forcas
Forcas
@andrei-babanu-dragomir
13 ani in urma
4 postari
:) Sunt Andrei. Nu am decat 16 ani, insa sunt de acord cu tine cu privire la muzica din suflet si nu pentru faima. Sunt prea patrot totusi pentru a sustine un cantec in engleza, dar e ok. Cant la bass, si daca cumva ai nevoie, id-ul meu e andrei_ierdna94
TICA VALENTIN
TICA VALENTIN
@tica-valentin
13 ani in urma
9 postari

Buna Adelina!Ai aici un link-

Daca iti place ce auzi si te intereseaza o implicare ,astept un telefon la 0724244940.

Poate noi suntem visatorii pe care ii cauti ,cine stie!!

Daca vrei ne poti vedea astazi 2 iunie in actiune la IRON CITY CLUB str Blanari 21 la ora 21,00

Cu salutari din lumea noastra muzicala,Tica Valentin-Trupa Interval!!!

Ion Claudiu Augustin
Ion Claudiu Augustin
@ion-claudiu-augustin
13 ani in urma
10 postari

Mai da mi ceva detalii ,

ce vrei sa faci cu piesele( le promovezi, le canti prin cluburi etc)

ms

Succes

Adelina Turcu
Adelina Turcu
@adelina-turcu
13 ani in urma
13 postari

Da... si eventual, cand vom putea, vom inregistra. Te intereseaza?


Ion Claudiu Augustin a spus :

Mai da mi ceva detalii ,

ce vrei sa faci cu piesele( le promovezi, le canti prin cluburi etc)

ms

Succes

munteanu lucian
munteanu lucian
@munteanu-lucian
13 ani in urma
4 postari
si mie imi place genul asta si chiar il cant, eu la toate piesele de muzica usoara imi imprim o tenta de jazz :) are efect si
Daniel Croitoru
Daniel Croitoru
@daniel-croitoru
13 ani in urma
12 postari

Buna Adelina

Am ascultat piesa ta

Cine a facut pianul la piesa ?

Am o trupa care canta, zicem noi bine, cover-uri.

Am notat ca nu iti plac cover-urile.

Nu cunosc ce oameni de muzica ai contactat pana acum dar cred ca nu ar fi foarte rau sa ne cunosti

Ne-ar placea sa cantam la o repetitie pentru ca noi nu compunem dar preluam si ne adaptam URGENT

Si de ce nu la o cantare

Sincer in momentul de fata am avea nevoie de cineva creativ

Pe 18 Iunie avem o reprezentatie la Hard Rock Caffe

Un program nu foarte lung dar bun din punctul meu de vedere

Daca te intereseaza da un semnal

daniel.croitoru@yahoo.com

Adelina Turcu
Adelina Turcu
@adelina-turcu
13 ani in urma
13 postari

Buna. ti-am dat mail cu nr meu de telefon./


Daniel Croitoru a spus :

Buna Adelina

Am ascultat piesa ta

Cine a facut pianul la piesa ?

Am o trupa care canta, zicem noi bine, cover-uri.

Am notat ca nu iti plac cover-urile.

Nu cunosc ce oameni de muzica ai contactat pana acum dar cred ca nu ar fi foarte rau sa ne cunosti

Ne-ar placea sa cantam la o repetitie pentru ca noi nu compunem dar preluam si ne adaptam URGENT

Si de ce nu la o cantare

Sincer in momentul de fata am avea nevoie de cineva creativ

Pe 18 Iunie avem o reprezentatie la Hard Rock Caffe

Un program nu foarte lung dar bun din punctul meu de vedere

Daca te intereseaza da un semnal

daniel.croitoru@yahoo.com

Adelina Turcu
Adelina Turcu
@adelina-turcu
13 ani in urma
13 postari
@ felix. chiar imi place. ar trebui sa facem un duet!:) da-mi add pe facebook, Adelina Turcu.

sa vb mai mult.



Felix Ionita a spus :

Buna Adelina,

M-am uitat si eu pe canalul tau de pe youtube si chiar imi place mult vocea ta!

Te rog sa asculti piesa asta si daca iti place iti pot trimite negativul si versurile, vedem ce iese!

poldyfex@yahoo.com

Bafta in continuare,

Felix

finariu roberto
finariu roberto
@finariu-roberto
13 ani in urma
12 postari

buna,

ai gasit cu cine sa canti? cant la chitara si am ceva experienta de scena in tara si in afara , acuma am inceput un nou proiect unplugged si sunt in cautare de oameni , daca mai esti interesata trimite un email la fanariu_roger@yahoo.com

MeHigh Sax
MeHigh Sax
@mehigh-sax
13 ani in urma
5 postari

S-ar putea sa fii norocoasa-n viata asta :) Da-mi un msj cu un nr si vb ;) Pace iti dorim :)

Nicolae Dragan
Nicolae Dragan
@nicolae-dragan
13 ani in urma
58 postari

Uitate la mine pe pagina mea si daca iti place cum cant poate colaboram

Viorel Ionita
Viorel Ionita
@viorel-ionita
13 ani in urma
6 postari

Buna ziua,

Viorel este numele meu, cant intr-o trupa la diferite evenimente si am nevoie de o solista muzica usoara sa acopere partea de internationala.Daca esti deschisa sa colaboram, astept un rspuns din partea ta si poate aisi ceva demo.

Cu stima,

Viorel Ionita

Nicolae Dragan
Nicolae Dragan
@nicolae-dragan
13 ani in urma
58 postari
cred ca putem colabora am aceeiasi viziune nu bani pe primul loc ci mesajul pentru binecuvantarea celorlalti
Nicolae Dragan
Nicolae Dragan
@nicolae-dragan
13 ani in urma
58 postari

Eu am studio de inregistrari faorte bun putem lucra

Dragoi Vasile
Dragoi Vasile
@dragoi-vasile
11 ani in urma
37 postari

Trupa Electric Zebra cauta vocal /ista tobar /a si clapar /a.
Ca sa-ti faci ceva perere despre:
http://www.electriczebra.ro/
http://www.facebook.com/ElectricZebra
Suntem din Bucuresti, avem sala proprie complet echipata, propriul studio, cantam de multi ani, abordam atat piese proprii cat si coveruri.

Cerinte: seriozitate, experienta, profesionalism.

Daca iti place ce auzi, da un semn la 0727 38 33 53 - Vasile sa discutam ce si cum.

Astept feedback!

Numai bine!

Muzicieni si Trupe
Locatie actuala
București, România
Despre Muzicieni si Trupe
Locatie
Bucuresti, Romania    
tip membru
Suport
instrument
voce
gen muzical
Toate genurile
ofera
Participare la eveniment
Evaluat Recent:
Statistici